Mokėjimai

Mokėjimai

Kokios pagrindinės bankų finansavimo sąlygos?

Maksimalus terminas – 20 metų, fiksuota metinė palūkanų norma – 3 proc., grąžinimo atidėjimo laikotarpis – iki 30 mėn., pradinis įnašas – nereikalaujama, užstatas – nereikalaujamas, administravimo mokesčiai – netaikomi.

Kaip pasirinkti finansų tarpininką?

Vyriausybės patvirtintos programos finansavimą teikia Šiaulių bankas.

Kas administruos paskolos grąžinimą ir bus už jį atsakingas?

Paskolos grąžinimą administruos pasirinktas administratorius arba kreditą suteikęs finansuotojas, o už paskolos dalies, tenkančios atitinkamam butui, grąžinimą bus atsakingas kiekvieno būsto savininkas.

Kokiam laikotarpiui bus teikiamos paskolos ir su kokiomis palūkanomis?

Paskolos grąžinimo laikotarpis gali siekti 20 metų. Ilgalaikės paskolos daugiabučiams atnaujinti bus išduodamos su ne didesnėmis kaip 3 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis. Jos gali pasikeisti po 5 metų pagal finansuotojo sąlygas.

Ar galėsime paskolą grąžinti anksčiau nei sutarta?

Taip, paimtą paskolą gyventojai gali grąžinti ir anksčiau, nemokėdami baudų, išankstinio mokėjimo mokesčių ar panašių mokesčių finansuotojui.

Ar būtinai reikės imti paskolą tiems savininkams, kurie turi lėšų atnaujinti būstą?

Būsto savininkams nutarusiems atnaujinti (modernizuoti) daugiabutį pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą paskolos imti nebūtina, jeigu jie turi pakankamai savo lėšų .

Teko girdėti, kad namo gyventojų dauguma, pasisakiusi už daugiabučio namo modernizaciją, turės apmokėti techninės dokumentacijos parengimo bei kredito ir palūkanų padengimo išlaidas už tuos kaimynus, kurie pasisakė prieš renovaciją. O kaip yra iš tikrųjų?

Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo priimami namo butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma ar daugiabučio namo savininkų bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Minimalus butų savininkų skaičius, kurie sutinka atnaujinti namą, turi būti 50 proc. + 1 balsas. Tie, kurie nesutinka su priimtu sprendimu, privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas, dėl kurių yra priimtas savininkų sprendimas.

2020 © VšĮ "Atnaujinkime miestą". Visos teisės saugomos. Panerių g. 20, Vilnius, tel. (8 5) 250 3408, el.paštas: info@amiestas.lt
E-solution: Reladus