Naujienos

Vilniečiai turėtų suklusti – savivaldybė ketina nemokamai atnaujinti daugiabučių namų kiemus

Vilniaus miesto savivaldybė siekia skatinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) procesą Vilniaus mieste, todėl nuo 2020 metų numato tvarkyti ir kaimynines teritorijas (kiemus) prie jau renovuotų daugiabučių namų.

Atnaujinkite daugiabutį namą ir paraginkite tai padaryti kaimyninių daugiabučių namų gyventojus. Prie atnaujintų daugiabučių namų savivaldybė numato atnaujinti šaligatvius ir automobilių stovėjimo aikšteles bei pagal poreikį įrengti „korius“, vaikų žaidimų aikšteles, sporto treniruoklius, pastatyti suoliukus ir sutvarkyti želdinius.

Kiekvienas Vilniaus gyventojas interaktyviame žemėlapyje gali rasti visą informaciją apie savo namą ir kaimynijos teritoriją. Tam tereikia apsilankyti interaktyviajame žemėlapyje ir suvesti savo daugiabučio namo adresą. Žemėlapio nuoroda.

Žemėlapyje tamsiai mėlyna spalva apibraukti daugiabučiai namai yra atnaujinti arba renovacijos procesas juose jau prasidėjęs. Oranžine spalva apibrėžta daugiabučių namų kaimynijos teritorija – tai yra tokia teritorija, kuri jungia kelis daugiabučius namus ir jie turi bendrą infrastruktūrą. Miesto savivaldybė atnaujins kiemus, jei kaimyninėje teritorijoje (apibrėžtoje oranžine spalva) visi daugiabučiai namai yra renovuoti, ar renovacijos procesas jau pradėtas (namai apibrėžti mėlyna spalva).

Nuotraukoje yra pavaizduota konkreti situacija Fabijoniškių mikrorajone. Ateities g. 25 daugiabučio gyventojai jau atnaujino savo namą. Jeigu Ateities gatvėje esančio 23 namo gyventojai nuspręstų atnaujinti savo daugiabutį namą, savivaldybė nemokamai atnaujintų visą šių dviejų kaimyninių namų teritoriją – sutvarkytų automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikšteles, įrengtų papildomą infrastruktūrą.

Skatiname daugiabučių namų gyventojus ne tik patiems rinktis renovaciją bet ir paraginti kaimyninius namus, o miesto savivaldybė prisidės jau prie atnaujintų namų kaimyninių teritorijų sutvarkymo.

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų atnaujinimą ir kaimynijos teritorijos sutvarkymą Jums suteiksime mes arba Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus specialistai: Erika Vilūnaitė-Stankevičienė  (El. p. erika.vilunaite@vilnius.lt, Tel. Nr. (8-5) 211 2501) ir Nerijus Linkus (El. p. nerijus.linkus@vilnius.lt, Tel. Nr. (8-5) 211 2570).

2020 © VšĮ "Atnaujinkime miestą". Visos teisės saugomos. Panerių g. 20, Vilnius, tel. (8 5) 250 3408, el.paštas: info@amiestas.lt
E-solution: Reladus