Didlaukio g. 64

2018

Renovacijos pabaiga

1

Renovacijos kaina 50 kv. m butui per mėnesį

1

CO2 sutaupymas (tonų per metus)

Previous
Next

Baltupių mikrorajone, adresu Didlaukio g. 64, esantis daugiabutis namas, pastatytas dar 1978 metais. Tai  penkių aukštų stambiaplokštis, 30 butų, 1725 kv. m  ploto gyvenamasis namas.

Tokio tipo pastatai vyrauja visame Baltupių mikrorajone.

Iki renovacijos, kuri baigta 2018 m., šio namo energinė klasė buvo D. Tai reiškia, kad šildymui buvo sunaudojama itin daug šilumos energijos, šildymo sistema buvo išbalansuota, karšto ir šalto vandentiekio sistemų vamzdynai paveikti korozijos, buitinių nuotekų vamzdynai nesandarūs, dėl apnašų sumažėjęs vamzdynų skersmuo (tai reiškia ir sumažėjusį jų pralaidumą), susidėvėję aliuminiai elektros laidai, dėl buitinių prietaisų gausos elektros instaliacija buvo perkrauta, nutrupėjęs išorinių sienų plokščių apdailinis tinkas.

Renovacijos metu namas buvo apšiltintas, fasadas padengtas dekoratyviniu tinku, šildymo sistema pilnai pakeista iš vienvamzdės į dvivamzdę – tai leido tolygiai paskirstyti šilumos energiją į kiekvieną šildymo prietaisą bute ir išvengti papildomų šilumos nuostolių. Renovacijos metu įrengti saulės kolektoriai karštam vandeniui ruošti, kurie pagamina apie 33 proc. viso karšto vandens poreikio, apšiltintas stogas, pakeisti seni langai, balkonai įstiklinti berėmio tipo konstrukcijomis.

Po atnaujinimo pasiekta C energinė klasė. Tai reiškia, kad po renovacijos namas sunaudoja apie 63 proc. šilumos energijos mažiau.

Šios investicijos su valstybės parama – apie 147 EUR/kv. m. arba apie 35 Eur per mėnesį 60 kvadratinių metrų butui.

Pereiti prie turinio