Pavasario g. 2

2017

Renovacijos pabaiga

1

Renovacijos kaina 50 kv. m butui per mėnesį

1

CO2 sutaupymas (tonų per metus)

Previous
Next

Antakalnio mikrorajone, labai gražioje vietoje, praktiškai Vilniaus centre, pastatytas daugiabutis, adresu Pavasario g. 2. Namas pastatytas dar 1967 metais. Tai  šešių aukštų, 20 butų, plytinis, 1904,25 kv. m  namas.

Iki renovacijos, kuri įvyko 2017 metais, energinė klasė buvo tik D. Tai reiškia, kad namas buvo nesandarus, šildymo sistema nesubalansuota, todėl buvo sunaudojama itin daug šilumos energijos. Karšto ir šalto vandentiekio sistemų vamzdynai buvo paveikti  korozijos, buitinių nuotekų vamzdynai nesandarūs, dėl apnašų sumažėjęs jų pralaidumas.

Renovacijos metu buvo apšiltintas namas. Fasadas padengtas dekoratyviniu tinku. Šildymo sistema pilnai pakeista iš vienvamzdės į dvivamzdę, įrengiant atskirus šilumos punktus kiekviename bute. O tai leido gyventojams patiems reguliuoti šildymo sistemą pagal savo poreikį. Šio namo įšskirtinumas –  įrengtos saulės baterijos karštam vandeniui, kurio pagalba gyventojai ženkliai taupo sąnaudas karštam vandeniui. Namo stogas apšiltintas ir hidroizoliuotas panaudojant vieną iš ekologiškiausių ir  patvariausių stogo dangų –  EPDM. Pakeisti visi, seni namo langai, įstiklinti balkonai berėmio tipo konstrukcijomis, kurios idealiai tinka tiems, kam patinka elegantiška, patogi stumdoma atitvara, suteikianti naujovišką išvaizdą senos statybos namams.

Kiekvienas butas turi po atskirą rekuperacinę sistemą, kuri kiekvienam namo gyventojui suteikia gaivesnį ir švaresnį buto orą, mažina nuovargį, greičiau pašalina nemalonius kvapus bei taupo buto šilumą žiemą, ir suteikia vėsumą, karštą vasaros dieną. Ant namo stogo įrengta saugi ir didelė terasa gyventojams, kur yra suteikta galimybė kiekvienam atsipalaiduoti ir grožėtis puikiu vaizdu nuo namo stogo. Po atnaujinimo pasiekta B energinė klasė.

Viso namo kaina 563 937,85 Eur be valstybės paramos, arba 0,74 Eur/kv. m per mėnesį po 40 % valstybės paramos arba 177.69 Eur/kv. m per visą laikotarpį po 40 % valstybės paramos.

Pereiti prie turinio